Bielsko-Biała jedno z najpiękniejszych miast powiatowych położone w paśmie gór. Firma Hydroodwierty wykonała na terenie Bielska Białej setki realizacji odwiertów studni głębinowych Bielsko w tym kilkanaście studni tradycyjnych kopanych maszynowo lub ręcznie. Powstające studnie kopane mają głębokości do 15 metra, a studnie głębinowe wiercone zaczynają się od 25 metra a niektóre z nich dobijają głębokości 100 metrów.

Takie głębokości pojawiają się niekiedy wysoko w górach w rejonach Szyndzielni i Przegibka. Czwartego marca wykonaliśmy studnie głębinową na potrzeby przemysłowe gdzie wymogiem było uzyskanie nie mniej ilości wody na dobę jak 20,000 litrów.

Po wywierceniu studni zamontowaliśmy pompę o wydajności 3.000 litrów na godzinę, która w studni pracowała nieustannie przez dwie doby. Po wykonaniu pompowania pomiarowego okazało się, że wydajność studni jest dużo wyższa niż wymagane założenie i przekroczyła 50,000 litrów na dobę.

Zachęcamy firmy działające na terenie Bielska-Białej, jak i właścicieli domów oraz działek prywatnych do wykonania własnego ujęcia wody. Jest to bardzo tania metoda wydobycia wody i może nam posłużyć do korzystania w domu, ogrodzie, mycia samochodu i ewentualnego napełniania basenu. Za miesięczne korzystanie z własnego ujęcia wody ze studni głębinowej na dom jednorodzinny zapłacimy zaledwie 3-4 złote za prąd.