Jeden z najpiękniejszych budynków wczasowych i najbardziej luksusowych HOTEL PREMIUM w Wiśle zażyczył sobie wykonanie studni głębinowej na potrzeby zasilenia całego obiektu w wodę pitną i sanitarną. Pierwsze spotkania w celu omówieniu szczegółów miały miejsce 16 października 2018 roku i po załatwieniu niezbędnych formalności za kilka miesięcy powstał odwiert studni głębinowej w Wiśle.

Po pompowaniach pomiarowych okazało się, że wody w zupełności wystarczy na hotel ale musieliśmy zastosować zbiornik buforowy gromadzący wodę i w nim zamontować pompę podającą wodę na cały obiekt. Cała inwestycja związana z wykonaniem studni budową zbiornika buforowego, hydroforni i uzdatnienia wody trwała około dwa lata a hotel PREMIUM w Wiśle może się teraz cieszyć doskonałej jakości wodą.

Wisła to piękne miejsce otoczone górami a występująca tam woda podziemna jest bardzo dobrej jakości. Po zbadaniu wody w hotelu okazało się ,że też jest wyśmienita i nie posiada żadnych przekroczeń. Do jej dodatkowego uzdatnienia założono lampę UV, która jest odgórnie wymagana i daje pełne bezpieczeństwo poprzez jej działanie, które dezynfekuje układ wodny.

Zachęcamy wszystkich właścicieli hoteli, innych firm i osoby prywatne posiadające działki, domy do wykonania własnego ujęcia wody ze względu na dobrą jakość i znaczne obniżenie rachunków za wodę. Przykładowo dom jednorodzinny z rodziną czteroosobową za miesiąc korzystania ze studni głębinowej zapłaci tylko około 2-3 złote za energie elektryczną