Zwardoń to piękna, malownicza miejscowość położona tuż przy granicy Polsko-Słowackiej. W Zwardoniu znajduje się przejście graniczne a studnie tam wykonujemy tylko dla mieszkańców Polski. Występuje tam zróżnicowany teren górski o profilu geologicznym przewyższającym skały, które pojawiają się od szóstego metra i głębiej.

Powyżej skał możemy natrafić na gliny, iły, łupki i żwiry. Wody gruntowe można zaobserwować podczas kopania lub wiercenia od pierwszego do trzeciego metra. Woda z żył wodnych cieków wód płynących na których możemy wykopać studnie tradycyjną kręgową występują do głębokości dziesiątego metra a powinny się pojawiać około piątego metra.

Z kolei wody głębinowe jako stałe rozlewiska warstw wodonośnych mogą występować od dwudziestego do siedemdziesiątego metra. Na terenie Zwardonia wykonujemy 99% studni wierconych. Mało inwestorów decyduje się na studnie tradycyjne kopane ze względu na obniżanie się cieków wodnych w których przy dużych suszach brakuje wody. Wiercąc studnie głębinową w Zwardoniu ten problem zostaje wyeliminowany.

W Zwardoniu wykonaliśmy wiele studni głębinowych podczas naszej trzydziestoletniej działalności i przy takim doświadczeniu możemy stwierdzić że woda w tym rejonie występuje w 70% w pozostałych 30% powinno się jej poszukać.

Realizacja studni głębinowej w Zwardoniu w dniu 8.05.2019 r. Zdjęcie otrzymane od klienta.

Jak najbardziej polecam , firma godna polecenia , jesteśmy zadowoleni w 100 procentach. Tomasz (https://www.facebook.com/permalink.php?story_fbid=421055301777738&id=100016198158453)