Wiele odwiertów studni głębinowych w miejscowości Koniaków pozwoliło nam zdobyć duże doświadczenie w określeniu głębokości w tym terenie. Z naszego doświadczenia wynika, że większość studni głębinowych w Koniakowie ma głębokość 20 – 50 metrów. Bywają też głębsze np. w okolicach karczmy Ochowita .

Studnie tradycyjne kręgowe mają głębokość od 3 do 15 metrów. Ze względu na nieustanne obniżanie się poziomu wód, studni tradycyjnych wykonuje się bardzo mało. Jest to spowodowane szybkim wysychaniem po ich wykonaniu. Jeszcze kilkanaście lat temu tego problemu nie było.

Na ten moment w Koniakowie 99% studni które powstają to głębinowe, a pozostały 1% to kopane tradycyjnie. Studnia przedstawiona na filmiku wykonana została dla prywatnego inwestora a wody było tak dużo że została ukończona na 29 metrze. Nowo powstały dom nie miał możliwości skorzystania z wodociągu więc właściciel zdecydował się na studnie głębinową.

W kolejnym tygodniu studnia została uzbrojona we wszystkie potrzebne urządzenia i wprowadzona do budynku. Po wykonaniu badania wody pod względem bakteriologicznym i fizykochemicznym okazało się, że woda jest zdatna do picia bezpośrednio z kranu i bez przegotowania.