Czerwiec to miesiąc w którym sezon wiertniczy trwa w pełni. W czerwcu wywierciliśmy studnie głębinową w Bielsku Białej na potrzeby domu jednorodzinnego.
Była to studnia niezbyt głęboka bo woda pokazała się wcześnie już na 15 metrze. Po zwiększeniu głębokości tak aby lustro wody i wydajność była wystarczająca, odwiert studni zakończył się na trzydziestym metrze. Pompowania pomiarowe pozwoliły nam określić dokładną wydajność studni.

Do studni głębinowych w Bielsku-Białej, która była wiercona w rejonie kamienicy staramy się dobierać większe średnice wierceń. Stosujemy rury do wody pitnej 120 mm dlatego, że w Kamienicy występują pokłady łupku i iłu, co przy zastosowaniu mniejszych średnic może spowodować zapychanie się studni.

Wody głębinowe występujące w Bielsku raczej są dobrej jakości. Po analizie i jej badaniu rzadko stosuje się filtry do jej uzdatniania. W rejonie Komorowic woda może mieć podwyższone żelazo i mangan. Studnia wiercona została w kolejnym dniu uzbrojona w pompę głębinową a woda rurociągiem tłocznym wprowadzona do budynku.