Studnia głębinowa w Zawoi została wywiercona do podlewania ogrodu a w przyszłości po jej zbadaniu pod względem bakteriologicznym i fizykochemicznym. Właściciel działki planuje wprowadzić ją do domu. Zawoja to teren górzysty i występuje tam przewaga glin i skał, niekiedy można napotkać żwir w starych dorzeczach.

Studnia wywiercona została na głębokość 28 metrów a pierwsza warstwa wodonośna pojawiła się już na 12 metrze. Średnia odwiertów studni głębinowych wykonywanych w miejscowości Zawoja ma głębokość 20-70 m.

Do Głębokości 30 metrów nie ma konieczności zgłaszania studni w starostwie powiatowym, można dokonać takiego zgłoszenia ale nie jest to obowiązkowe. Przy czym należy pamiętać o wywierceniu studni zgodnie z prawem budowlanym zachowując prawidłowe odległości od sąsiada, szamba, zabudowań gospodarczych itd.

Po zakończeniu prac wiertniczych studnia została uzbrojona w pompę głębinową, studzienkę i inne potrzebne akcesoria. Inwestor może z niej korzystać do 5 tysięcy litrów na dobę powyżej tej wydajności powinno się mieć dodatkowe zezwolenia. Dom jednorodzinny używa około 500 litrów na dobę a do podlewania ogrodu 50 arów 5 tysięcy litrów w zupełności nam wystarczy.

Nasza firma dodatkowo wykonuje usługi wprowadzenia rurociągu tłocznego do budynku, budowę nowej hydroforni i w razie potrzeby uzdatnienie wody poprzez zastosowanie filtrów lub stacji uzdatniania wody.