Żywiec miasto powiatowe najbardziej znane z produkowanego w nim piwa. Wody też nie brakuje bo w ziemi mamy jej pod dostatkiem i dopóki nasz klimat w Polsce się nie zmieni na Egipski, gdzie opady występują parę razy w roku to wody nie będzie brakowało.

W Żywcu powstało wiele studni głębinowych i tradycyjnych kopanych, które wykonane są na terenie całego miasta. Zaletą tych studni jest bardzo tanie wydobycie własnej wody do przemysłu, domów jednorodzinnych i działek. Co rok powstaje coraz więcej studni głębinowych co spowodowane jest wciąż rosnącymi rachunkami za wodę i ścieki. Posiadając własne ujęcie wody, za ścieki płacimy tylko tyle ile zużyjemy w budynku przez urządzenia sanitarne, pralki, zmywarki itd. Natomiast na zewnątrz podlewając ogród, myjąc auto czy napełniając oczko wodne lub baseny kąpielowe.

Szacuje się, że według średniej krajowej 55 groszy za 1 kilowat prądu dom jednorodzinny w Żywcu płaci za 1 miesiąc korzystania z własnej studni 2-3 złote za energie elektryczną. Na dołączonym filmiku widać jak wykonujemy studnie głębinową w Żywcu dla inwestorki, która u nas taką usługę zamówiła. Po wywierceniu studni i pomiarze wydajności okazało się, że jest to kolejna studnia głębinowa z której można korzystać bez ograniczeń.

Serwisowanie własnego ujęcia wody jest tak proste, że prawie każdy posiadacz studni sam sobie wykonuje serwis. Producent zaleca sprawdzenia ciśnienia w zbiorniku przeponowym raz na trzy miesiące i jeśli jest go mało powinno się dopompować.