Studnie głębinowe Zawoja

Hydroodwierty

Beskidzkie centrum hydrologiczno-wiertnicze w Zawoi

Własna studnia głębinowa od 220 zł metr wraz z materiałem


Właściciele domów jednorodzinnych i letniskowych coraz częściej decydują się na własną studnię głębinową. Decyzja ta jest najczęściej podyktowana rosnącymi cenami za wodę lub utrudnionym dostępem do wodociągu. Coraz częściej zdarza nam się również dokonywać odwiertów u właścicieli firm także na terenie gminy Zawoja i okolic, których zapotrzebowanie na wodę jest wysokie.

Hydroodwierty – studnie głębinowe

W jaki sposób poszukujemy wody na działkach w okolicy Zawoi?

Poszukiwania wody są wykonywane przez naszych hydrogeologów na podstawie map hydrogeologicznych Zawoi oraz okolic. Po ocenie potencjału występowania wody, a także określeniu profilu geologicznego często konieczne jest przeprowadzanie badań na działce. W zależności od rodzaju terenu wykonujemy badanie elektro-sejsmiczne, elektrooporowe lub radiestezyjne, wykazujące niemal stuprocentową skuteczność w docieraniu do warstw wodonośnych wód podziemnych.

Nasza działalność koncentruje się na południu Polski. Studnie głębinowe wykonujemy najczęściej na terenie województwa małopolskiego i śląskiego. Znajomość terenów i lata doświadczeń w wykonywaniu odwiertów, pozwala wykonywać solidne studnie, które działają bezproblemowo przez wiele lat.

Studnie głębinowe na terenie Zawoi i okolic

W Zawoi i generalnie na terenie małopolski, najczęściej spotkać można studnie wiercone: głębinowe i kopane. Studnie głębinowe od kręgowych oprócz tego, że czerpią wodę z różnych głębokości, różnią się sposobem wykonania.

Studnia kopana to o wiele prostszy system składający się z betonowych kręgów z poletkiem filtracyjnym na dnie. Natomiast studnia głębinowa jest złożona z dwóch rodzajów rur: osłonowych i do wody pitnej. Oprócz tego umieszczamy w niej specjalistyczne filtry i obsypujemy żwirem po to, by zabezpieczyć studnię przed napływem wód gruntowych.

Odwierty studni głębinowych w Zawoi wykonujemy według różnych metod w zależności od potrzeb i jest to między innymi: wiercenie szarpą lub udarowe, prawy bieg płuczki czy też młotek wgłębny DSB i ODEX.

Do realizacji zadania wysyłamy jeden z naszych czterech oddziałów wiertniczych. Działają one na terenie Żywca, Bielska-Białej, Krakowa oraz Katowic. Każdy zespół składa się z doświadczonych wiertników, którzy posiadają wiedzę teoretyczną i praktyczną w zakresie wykonywania odwiertów.

Setki odwiertów i poszukiwań wody zakończonych sukcesem są naszą dumą. Dzięki 20-letniemu doświadczeniu jesteśmy przygotowani na różne scenariusze, które mogą wystąpić podczas tworzenia studni głębinowej. Sprawdzone metody, materiały oraz najlepsze urządzenia wiertnicze, są gwarancją zadowolenia i satysfakcji z naszej pracy.

Oprócz wykonania odwiertu zajmujemy się również podłączeniem wody do budynku, a także zleceniem jej badania. W przypadku wystąpienia zanieczyszczeń oferujemy montaż specjalnych filtrów oraz stacji uzdatniania wody.

Studnie głębinowe Zawoja cennik 2023

Orientacyjne koszta studni głębinowej w Zawoi. Ceny dla poszczególnych usług wiertniczych.

Studnia głębinowa od 220 zł za metr bieżący z materiałem. Średnica rury do wody pitnej 125 mm + standardowe filtry fabryczne. Wykonana przy użyciu sprężonego powietrza.

Studnie głębinową można również uzbroić w dodatkowe, specjalistyczne filtry. Dobierane są do profilu geologicznego, na podstawie badań gruntu metodą elektrooporową (ERT). Koszt uzbrojenia w dodatkowe, specjalistyczne filtry do uzgodnienia. Natomiast w tym sezonie 2023 GRATIS możemy zaoferować szukanie wody na podstawie map hydrogeologicznych!

Studnia głębinowa działająca z wymaganą wydajnością o głębokości nie większej niż 23 metry w cenie od 7000 zł. Wywiercenie studni głębinowej bez wody lub z małą jej ilością (negatyw) płatne 100 zł za metr bieżący.

Zainteresowany odwiertem studni w Zawoi?

Skontaktuj się z nami! Wybierzemy dla Ciebie najlepsze rozwiązanie.

Opinie klientów z Zawoi: #googlemaps #facebook

★★★★★
Wojtkek B – 28 lutego 2020

Studnia głębinowa pomimo niewielkich problemów działa, natomiast firma wykazała się profesjonalizmem i spisała się na medal. Pozdrawiam, Alicja
★★★★★
Alicja Zolik – 12 lutego 2016

Studnie głębinowe wiercimy również większymi średnicami. Zadzwoń do nas a przygotujemy dla Ciebie wycenę.

Hermetyczne i zabezpieczone przed napływem wód gruntowych studnie głębinowe.

Zastosowane zabezpieczenia studni:

  • inekcja otworu lub cementacj,
  • zastosowanie wertonitu lub kompaktonitu
Budowa studni głębinowej

Maszyny, którymi wykonywany jest odwiert:

samowyplyw, cisnienie hydrostatyczne

samowyplyw, cisnienie hydrostatyczne
Usługi studniarskie

Zawoja – województwo małopolskie, powiat suski, gmina Zawoja.

Zapraszamy do zapoznania się z naszą ofertą na stronie lub pod numerem 500 100 711, 514 268 180